Články

Ohňostroj

V naší obci se stalo již tradicí, při rozsvěcení vánočního stromu na závěr uspořádat ohňostroj. Ten je v režii prodejce rachejtlí. V rámci reklamy se kluci opravdu snaží a sestavují krásné světelné efekty doprovázené hudbou. Je to opravdu paráda. Rádi jsme se těchto akcí zůčastňovali, pokud ještě mohla mamka dělat společnost pudličkám.

Přiznám, že jsem letos byla hodně zvědavá, jak zareaguje Rachel. Vzhledem k tomu, že bydlíme vedle místa odpalu a dělí nás pouze plot, trochu obava byla. Naše Jessinka je vždy v takovém stresu, že se celá třese a ještě dlouho po skončení nejde ven.

Letos jsem se na ohňostroj připravila tak, že jsem koupila DVD se zvuky a každý den jsem je psům pouštěla. Nejprve potichu a postupně hlasitost  zvyšovala. Tvářila jsem se, že o nic nejde a jen Jessinu pozorovala, jak se chová.

Před zmiňovaným ohňostrojem jsem se koukala na televizi s Jessinou na klíně. Jeti a Rachel dostali k okusu kostičky. Ještě jsem ani žádné střílení neslyšela a Jessi se začala chvět jak by jí projel proud. Vzala jsem ji do náruče a odnesla do kuchyně. Sedla jsem si na zem a Jet i Ráchel nás následovali. Klidně jsem na ně mluvila. Zprvu byl Jet nejistý a nervózně pobíhal a Jessi se pořád třásla.

Kdo mě opravdu hodně překvapil, byla Rachelka. Seděla po mém boku jako by nic,  já ji pohladila a ona si klidně lehla. Jak by rány ani zvukové efekty neslyšela. Když ostatní pejsci  viděli, jak je klidná , postupně jejich nervozita slábla.

Jsem šťastná, že je Rachel tak skvělá a umí Jessi i Jeta dostat do pohody. Dokáže i Jeta usměrnit, když poťouchá Jessinu. To si Rachel stoupne mezi oba a je klid. Jessinu potom olizuje a často spolu spí vedle sebe. Je jako její ochránkyně. Paní veterinářka nám kdysi řekla že Rachel je to nejlepší co mohl Jet dostat. A měla pravdu.

Tak takhle jsme překonali první zkoušku a další nás čeká na konci roku. A jsem si jistá, že nám již tolik vadit nebude. Všichni to společně  zvládneme.

Comments are closed.