Články

Zábavný uzlík

Ráda vyrábím papouškům různé hračky nejen pro zábavu ale i k broušení zobáčků.

Před časem jsem opět padla v obchodě na bavlněnou prádelní šňůru. Koupila jsem  jich několik a začala z nich  motat různě silné provazy s uzlíkama. Drhám z nich i lana na lezení a omotávám drátěnné kruhy na houpání. Papoušci jsou velmi pracovití  a šikovně je zobáčkama  rozcupávají a očividně je tato činnost baví.

Běloušci, jako vždy měli velký zájem  u mé práce asistovat. A tak jsem jedno klubo věnovala jim. Nastříhala jsem z něho šňůry různé délky a ty jsem pak pevně spojila  dvojitým uzlem. Na každý ze zbylých  provázků jsem ještě uvázala několik uzlíků. Takže mají různou délku. Pojmenovali jsme to psí chobotnice.

A hračka byla na světě.

Je neustále v akci a má neskutečnou hodnotu pro oba bělouše, zvláště pokud ji má zrovna ten druhý.  Patří v jednom momentě oběma psiskům a s chutí se o ni přetahují. Jetik s ní pobíhá a Rachelka se snaží mu ji přebrat. Když se jí to povede, dokonale svou kořist  umrtvuje.

Vydrží podstatně déle než kupované uzly, které Jet snadno překousal v krátké době.

S obyčejným kusem bavlny za pár kaček si dokáží hrát hodně dlouho.

Reagujte

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>