Články

První společné Vánoce

Je opět Štědrý den.

Od samého rána, kdy si dnes pejsci vyjímečně přispali a vzbudili se až před šestou, je vše nějaké jiné.

Rano mě budila Rachel očicháním svým studeným čeníškem.  Opravdu si ten budíček vychutnává každý den. Čímž mě vždy přivodí menší šok a pozoruji, jak se tím baví.  Hned jsem pejsky vypustila ne do sněhu ale do deště.

Jak jinak. Nepamatuji, že by na vánoce tato tradice počasí byla často porušena. Budiž, počasí neporučíme a den si kazit nebudem.

Během dne jsem měla spoustu práce s přípravou jídla a běloušci ochotně asistovali. Vyjímečně nic nešlohli, respektive se jim nepovedlo. Ani, když jsem dávala dárky pod stromeček. Sice byli zvědaví, co to tam je, ale nechali vše být.

Při večeři Jetro seděl vedle nás, jako při každém jídle a Rachelka si pokojně zalezla pod stůl. Tam jsem ji ještě nikdy ležet neviděla. Každý z pejsků  totiž dostal večeři v předstihu. Ale svoje psí cukrovíčko ( granulky Hills na zoubky) dostávali během naší večeře.

Po večeři si šel Jet sednout na Fandovo místo. Navrhnuli  jsme mu s Filípkem,  že příští rok by klidně mohl sedět s náma u stolu, když se umí tak chovat.

V tu chvíli jsem si vzpoměla na Danečka, mého prvního ovčáka. I on si k nám kdysi takhle přišel sednout. Ale to je už tak dávno, kdy byla celá naše rodina ještě spolu. Čas neúprosně  letí ale některé okamžiky v hlavě i po tolika letech stále zůstávají, jako by to bylo včera.

Poté nastalo rozbalování dárků.

Letošní vánoce jsme si moc dárků nedávali. Nejsme zastánci hromad zbytečností a všichni se shodujeme na tom, že je lepší být všichni pohromadě. Radost nám dělají drobnosti na kterých se předem dohodneme. Jako měřící přístroj pro Fandu,  kalkulačka pro našeho Fildu, od kterého jsem dostala z kapesného nezbytnou pomůcku na vaření, několik vařeček. Od doby co máme Rachelku jich nikdy není dost.

Když Jetik uviděl co jsem dostala, okamžitě zbystřil. Nedám, jasně, že jsou moje!

Na řadu v rozbalování přišli i běloušci a pudlinky. Každý dostal balíček s kostičkama a různýma křupinkama. Ale největší radost měli ze slepičích pařátků. Mají zvláštní chutě.

Kočičky také dostali svůj balíček. Přišla si i mamka na kapsičku a malá Billinka si krásně pohrála s novou myšičkou.

Papoušci dnes měli celý den hostinu. Nejprve dostali granátové jablíčko. Každý klas senegalského prosa a to měli o zábavu postaráno. Odpoledne pak zrníčka s oříšky a Lepiček s Áďou při večeři od našeho stolu dostali buráčky.

Tradiční večerní pohádku nám Bertina ochotně okomentovala a i ona dostala buráček aby ji to nebylo líto.

Musím se přiznat, že jsem měla trochu obavu, jak se budou běloušci chovat, ale jsou úžasní.

Prožili jsme první Štědrý den s naší Rachelkou  a všem nám společně bylo pěkně.

 

Comments are closed.